Dobra książka Uczę się mówić. Pucio uczy się mówić

Podstawa nauki mówienia

Wiele osób zwraca uwagę na to, że dzieciom należy jak najszybciej zacząć czytać. Nawet już takim kilkumiesięcznym maluchom. Ktoś powie, że takie niemowlaki jeszcze nawet nie są w stanie połapać się o co dokładnie chodzi z tym czytaniem. Może to i prawda, ale dzięki takiej postawie można w dziecku wyrobić już zdrowe i bardzo korzystne nawyki na przyszłość, jak chociażby miłość do książek. Poznawanie przygód z bajkowymi bohaterami jest również idealną okazją do tego aby zachęcić dzieci do mówienia. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że dziecko, któremu było czytanie dużo książek, wcześniej zacznie mówić. Jeżeli już o nauce mówienia mowa warto zapoznać się z książką pt.”Uczę się mówić,”Pucio uczy się mówić” Marty Galewskiej – Kustry.

W świecie dźwięków

Zanim jednak przejdziemy do samej wartości merytorycznej tej książki warto zwrócić uwagę na oprawę, na pięknie wykonane obrazki, które przywodzą na myśl złote lata polskiej ilustracji dziecięcej. Wszystko przez kolory jakie można spotkać na kartach tej czterdziestostronicowej książki. To właśnie w latach sześćdziesiątych można było też spotkać ilustracje w bajkach wykonane na całą stronę, gdzie zręcznie wpleciony był cały tekst lekkiej i bardzo przyjemnej bajki po które sięgali nasi rodzice ze swoimi dziadkami. Taka właśnie jest ta książka do której chętnie wraca wiele dzieci na nowo zanurzając się w świat małego Pucia, którzy zapoznaje nas ze swoją rodziną oraz różnymi codziennymi przypadkami. W tej książce bardzo dużą uwagę zwraca się na dźwięki, które stoją u podstawy wszystkich słów, jakie dziecko będzie w przyszłości poznawać.

Obserwacja dźwięków


Uczę się mówić, Pucio uczy się mówić” Marty Galewskiej – Kustry to obserwacja najróżniejszych dźwięków, jakie napotyka mały chłopiec każdego dnia. Dźwięk drzwi, zegara, nożyczek, a nawet dźwięki dochodzące do chłopca z ulicy. Pucio nie tylko nasłuchuje, ale również stara się je powtarzać przy pomocy swoich rodziców. Chłopiec chętnie podejmuje się nauki wydawania takich samych dźwięków, jakie wydaje jego ukochany pies. Wydawać by się mogło, że są to proste, błahe czynności. Jednak nie zapominajmy, że dla takich maluchów, które są na etapie poznawania świata to coś zupełnie innego, coś zdumiewającego, czemu należy się przyjrzeć. Jeżeli nasze dziecko przygotowuje się do mówienia lub też ma problem z opóźnioną mową, to koniecznie zapoznajmy go z Puciem. W szczególności, że wielu rodziców chwali sobie pracę z taką świetnie skomponowaną książką, która nie zawiera żadnych skomplikowanych historyjek. Jest to idealny towarzysz wieczornych czytanek.

People obraz autorstwa alexeyzhilkin - www.freepik.com